تصاویری که شما را شوکه می کند

با دیدن این تصاویر واقعی شوکه می شوید,نادرترین و عجیب ترین بیماری ها,عامل ترشح بیش از حد هورمون,سندروم خون آشامی,سندرم مرد درختی,زگیل پوستی,مرد فیلی سندرم پروتئوس,گرگینه ای یا سندرم گرگی,بیماری پنجه خرچنگی,اختلالات عجیب افراد چند انگشتی,سندرم هایپردونتیا یا دندان زیاد,آنانسفالی کودک بدون بخشی از جمجمه,سندرم غول پیکری,اختلال کور رنگی,

همین حالا روی این کره خاکی آدم هایی زندگی می کنند که به برخی از نادرترین و عجیب ترین بیماری ها مبتلا شده اند و عاجز و درمانده به دنبال درمانی برای آنها می گردند

نقشه سایت

خانه
خوراک

تبلیغات

شارژ مستقیم | پرداخت قبوض | گیف کارت ارزان

تصاویری که شما را شوکه می کند

تصاویری که شما را شوکه می کند

همین حالا روی این کره خاکی آدم هایی زندگی می کنند که به برخی از نادرترین و عجیب ترین بیماری ها مبتلا شده اند و عاجز و درمانده به دنبال درمانی برای آنها می گردند.

احتمالا نام برخی از این بیماری ها را تا به امروز نشنیده اید اما متاسفانه چنین مواردی وجود دارند و زندگی روزمره گروه اندکی از جمعیت زمین را تحت تاثیر قرار می دهند. البته برخی روش های درمانی برای آنها ابداع شده اما در اغلب موارد، این بیماری ها هیچگونه درمانی ندارند و فرد مبتلا ناچار است که تا لحظه مرگ با آنها دست و پنجه نرم کند.

خون آشامی

بسیاری معتقدند که سندروم خون آشامی یک خرافات است و این نام از هیولاهای اسطوره ای گرفته شده است اما یک  توضیح کاملا  پزشکی  برای سندروم خون آشامی و منشا این افسانه وجود دارد .

در این سندرم در افراد تا به حال 200 نوع علامت مختلف دیده شده است  اغلب افراد مبتلا به این اختلال  از مشکلات پوستی  که ناشی از  حساسیت شدید  این افراد به نور است  رنج‌ می برند  همچنین در اکثر این  بیماران  مشکلات سیستم عصبی دیده می شود که می‌تواند منجر به وحشت ناگهانی یا  حمله به دیگران شود در این حالت ضربان قلب و فشار خون بالا می رود و حتی درد معده و استفراغ نیز ممکن است به وجود آید.این شرایط  در بسیاری موارد می‌تواند مرگبار باشد  برخی از دیگر علایم این اختلال جنون ،کما و افسردگی است.

سندروم خون آشامی - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
مرد درختی

سندرم مرد درختی بیماری بسیار نادری است در این حالت بخشی از بدن بیمار مانند بدنه درخت می شود تا به حال  چندین مورد در نقاط مختلف جهان با این بیماری گزارش شده است اولین مورد در سال 2007 از اندونزی گزارش شد.

در این اختلال سلول های پوستی نمی تواند با یک زگیل پوستی مقابله کند و به محض به وجود آمدن این زگیل سریع در سراسر بدن گسترش می یابد و درنهایت توده بزرگی ایجاد می شود. زگیل های شایع اغلب در دست یا پا  و یا یک نقطه بدن به وجود می آیند اما این زگیل در همه بدن ممکن است به وجود آید و به سرعت به بقیه نقاط بدن گسترش می یابد.

سندرم مرد درختی - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
مرد فیلی سندرم پروتئوس

تعداد زیادی از مردم تا به حال اسم مرد فیلی را شنیده اند مرد فیل یک داستان یا افسانه نیست بلکه یک حقیقت واقعی است. جوزف مرریک یکی از افرادی است که با سندرم پروتئوس مواجه است. در افراد مبتلا به این سندرم  استخوان پا یا دست بیش از حد بزرگ می شود و پوست این عضو بدن که گرفتار این سندرم شده همانند پوست فیل سفت و سخت می شود . این افراد با مشکلات حرکتی و لخته شدن خون مواجه هستند.

مرد فیلی سندرم پروتئوس - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
گرگینه ای یا سندرم گرگی

این سندرم یک بیماری است که موی بدن به سرعت در حال رشد است به طوری که این افراد شبیه گرگ به نظر می آیند. احتمال به وجود آمدن  این سندرم  یک نفر از یک بیلیون نفر در جهان تخمین زده شده است اما حقیقت این است که تا به حال 50  نفر با این اختلال شناسایی شدند. سندروم گرگینه ای یک بیماری ژنتیکی است که از زمان جنینی فولیکول های مو در پوست بیش از حد عادی به وجود می آیند و در نتیجه آن موی زیادی در سطح بدن فرد رشد می کند.

گرگینه ای یا سندرم گرگی - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
پنجه خرچنگی

یکی از شدیدترین بیماری های نقص عضو بیماری پنجه خرچنگی است این نقص عضو از زمانی جنینی به وجود می آید و بیمار با این شکل دست متولد می شود در این حالت کف دست به دو بخش تقسیم می شود و تعدادی انگشتان کوچک می شوند .

متاسفانه هیچ درمان و پیشگیری برای این بیمار ی وجود ندارد زیرا یک شبکه پیچیده ای از استخوان ها و عضلات و اعصاب در این بیماران به وجود می آید که نمی توان آن را جراحی کرد .

بیماری پنجه خرچنگی - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
چند انگشتی

یک بیماری نسبتا شایع در مقایسه با دیگر اختلالات عجیب است در افراد چند انگشتی تعداد انگشتان دست یا پا بیشتر از حد عادی است و یا یک یا چند انگشت بزرگتر از حد معمول رشد می کند برخی فکر می کنند داشتن انگشت بیشتر به عملکرد انسان کمک می کند اما اینطور نیست بلکه در این انگشت ها تراکم عضله و استخوان همانند انگشتان دیگر نیست. برخی عمل های جراحی وجود دارند که می توانند برخی از این ناهنجاری ها را درمان کنند اما در موارد پیچیده تر جراحی نیز امکان پذیر نیست.

افراد چند انگشتی - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
سندرم هایپردونتیا یا دندان زیاد

آیا از کجی یا فاصله بین  32 دندان خود ناراحتید؟ باید به شما بگوییم که خوشحال باشید که بیماری دندان هایپردونتیا ندارید. در این سندروم در یک فک فقط 50 دندان رشد می کند تا جایی که هیچ جایی در لثه خالی نمی ماند این بیماری بسیار نادر است اما 1 تا 4 درصد از آمریکایی ها از این بیماری رنج می برند.


سندرم هایپردونتیا یا دندان زیاد - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
آنانسفالی

در آنانسفالی کودک بدون بخشی از جمجمه، مغز و پوست سر متولد می شود. این یک اختلال جنینی در رحم مادر  است که به دلیل نقص در اتصلات عصبی است. عمرکودکان با اختلال آنسفالی بسیار کوتاه است و بیشترین طول عمر ثبت شده در کودکان با آنسفالی 3 سال است. یکی از دلایل اختلال انسفالی ویروس زیکاست.

آنانسفالی کودک بدون بخشی از جمجمه - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
غول پیکری

جهش یا تومور در غده هیپوفیز بدن می تواند عامل ترشح بیش از حد هورمون رشد در بدن شود. این هورمون نقش تنظیم کننده رشد را در بدن ایفا می کند  در برخی  از افراد میزان ترشح این هورمون دچار اختلال می شود. بدن رشد بیش از حدی خواهد داشت به طوری که قد و هیکل این افراد تفاوت زیادی با پدر و مادر خود دارد  این افراد به سندرم به اصطلاح "غول پیکری" مبتلا هستند.

در سراسر جهان تا به حال 100 مورد گزارش شده است هر چند که آن افراد از لحاظ جسمی دچار بیماری خاصی نیستند اما این غول پیکرها با مشکلاتی مانند نبود ماشین سایز خودشان و ورود وخروج به خانه روبرو هستند.

سندرم غول پیکری - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها
کور رنگی

یک  از اختلالاتی که برخی افراد با آن مواجه هستند اختلال کوری رنگی است و این وضعیت عملا باعث می شود که افراد دارای کوررنگی همه چیز را شبیه به یک فیلم قدیمی سیاه  و سفید ببینند.

از هر 33 هزار نفر یک نفر دچار اختلال کور رنگی است. در این افراد علاوه بر کور رنگی تاری دید نیز به وجود می آید و نور زیاد نیز موجب بدتر شدن دید آنها می شود.

در اختلال کوری رنگی اتصالات  شبکیه به مغز که داده ها را از چشم به مغز ارسال می کند دچار اختلال ارسال اطلاعات رنگ های دیده شده از چشم می شود به خاطر همین چشم هیچ رنگی را نمی تواند تشخیص دهد.

اختلال کور رنگی - نادرترین و عجیب ترین بیماری ها

 منبع1 | منبع2


در زمینه‌ ی انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است :

● لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

● نظرات پس از تأیید مدیر سایت منتشر می ‌شود.

● پیام هایی که حاوی توهین یا بی ‌احترامی باشد منتشر نخواهد شد.

● مدیر سایت مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

کد امنیتی رفرش

ورود کاربران

» رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد

آمار

آمار مطالب
کل مطالب : 44
کل نظرات : 1
آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 2

آمار بازدید
بازدید امروز : 158
بازدید دیروز : 31
ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز : 0
آي پي امروز : 28
آي پي ديروز : 26
بازدید هفته : 209
بازدید ماه : 2,153
بازدید سال : 11,906
بازدید کلی : 207,155

اطلاعات شما
آی پی : 3.237.31.191
مرورگر :
سیستم عامل :
امروز : چهارشنبه 05 مهر 1402
مترجم وبسایت - Website Translator